"Szukamy wiosny oraz spotkanie z Panią Kredką"

Marcowe zajęcia prowadzone dla najmłodszych czytelników przez Filię nr 2 - Warpie
→ spotkanie z Panią Kredką 
W miesiącu marcu, w ramach cyklu Pani Kredka zaprasza, dzieci podczas kreatywnych zajęć plastycznych poszukiwały wiosny. Nie zapomniały też o Święcie Kobiet  Tęcza która zrobiły miała pomóc w poszukiwaniu wiosny i garnca ze złotem ale skrzat nas oszukał. Wiosny i garnca nie było po drugiej stronie tęczy. Dopiero żabki i pierwsze wiosenne kwiaty zaprosiły wiosnę do nas, a pod koniec zajęć zajączek wielkanocny zaprosił dzieci na zajęcia w kwietniu 

Szukamy wiosny z przedszkolakami 
"Szukamy wiosny" to temat kolejnych bibliotecznych zajęć w Miejskim Przedszkolu nr 10 w grupie "Motylki".
Podczas spotkania z najmłodszymi, dzieci poznały Reksia i jego przyjaciół z wiejskiego podwórka. Na podwórku został ogłoszony Wielki Konkurs na szukanie pierwszych oznak wiosny.
Reksio i jego przyjaciel Azor byli pewni wygranej ale okazało się, że kotki przez nich przyniesione, nie zdobyły nagrody, a pozostali uczestnicy pękali ze śmiechu.
Przedszkolaki jak się okazało znają wszystkie oznaki wiosny i z łatwością odpowiedziały na pytanie: Dlaczego kotki Reksia nie były zwiastunami wiosny? Gdzie szukamy pierwszych oznak wiosny? Czy przebiśnieg i śnieżyczka to ten sam kwiatek ?
Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały prace plastyczne, które będą wystawione dla wszystkich Czytelników Fili nr 2 - Warpie. Zobaczcie sami prawdziwe dzieła przedszkolaków - zapraszamy do Filii nr 2 - Warpie!