Smoki, psy, rycerze, wiedźma, a także zwykła rodzinka Marchewków bohaterami kolejnego LUBIK-a

Smoki, psy, rycerze, wiedźma, a także zwykła rodzinka Marchewków bohaterami kolejnego LUBIK-a
 
Na kolejnym spotkaniu LUBIK-a, czyli Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, poznaliśmy wspaniałą powieść pt." Smopsy" autorstwa Justyny Bednarek.
Książka ma piękne kolorowe ilustracje ,opowiada super historie, która składa się z dwóch światów oraz przeplatają się czasy średniowiecza i teraźniejszości. Są smoki, psy, rycerze, wiedźma a także zwykła rodzinka Marchewków.
W Będzinie mamy piękny zamek oraz obchodzimy 665 rocznicę nadania praw miejskich Będzinowi. To doskonała okazja,aby dzieciom przybliżyć historie Będzina oraz pokazać nasze piękne zabytki.Kiedy zagłębimy się w książkę Smopsy poznając bohaterów dowiadujemy się, że rycerz Jaromir polował na smoki. Czarownica Światosława chcąc obronić smoki przed rycerzem, otworzyła korytarz czasu i magicznym eliksirem przeniosła smoki ze średniowiecza do czasów teraźniejszych. Smoki stały się psami,które w lesie znalazła rodzina Marchewkowa i postanowiła poszukać dla piesków rodziny, aby ktoś się nimi zaopiekował. Nie chcieli zostawić trójki piesków samych w lesie. To jednak nie koniec, jeden smo..pies ratuje Marcina przed wężem.Tutaj padają następujące pytania, który pies uratuje chłopca w czasie ataku węża ? Rudy kot Sebastian to zupełnie inna podstać, która została zamieniona w kota , ale kim był wcześniej? Jaki los spotka rycerza Jaromina? I kto zaopiekuje się smo..pieskami? Ciepła historia, którą warto poznać. Dwa różne światy, fantastyczni bohaterowie i super akcja. Książka nie tylko ukazuje piękną bajkę ,ale uczy żeby być dobrym człowiekiem i pomagać innym.
Po omówieniu powieści dzieci stworzył Będziński Zamek, który jest wizytówką naszego pięknego miasta.