Motylki w bibliotece, czyli edukacja czytelnicza najmłodszych!

Motylki w bibliotece, czyli edukacja czytelnicza najmłodszych 

Kolejna wizyta dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Zakątek Marzeń" w Będzinie w Filii nr 3 Dworzec skupiona była na poznaniu tajników pracy biblioteki i bibliotekarza.
Przedszkolaki z grupy "Motylki" podczas wizyty dowiedziały się, że w bibliotece można nie tyko wypożyczać książki, ale także uczestniczyć w oferowanych zajęciach kulturalnych i edukacyjnych. Obejrzały więc prezentowaną w bibliotece pokonkursową wystawę "Legendy Zagłębia", starając się zgadnąć, którą legendę przedstawia dana praca, wzięły udział w zabawie "bieg z książką na głowie" i wysłuchały dynamicznej i zabawnej historyjki o podniebnych perypetiach ptaków Rafała Witka pt. "Niebostrada",, by potem samodzielnie opowiedzieć fabułę książki obrazkowej "Złodziej kury" Beatrice Rodriguez.
Oczywiście głównym celem wizyty było zapoznanie się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, księgozbiorem dla dzieci najmłodszych i prośbami książki do czytelnika.
Na koniec zajęć z edukacji czytelniczej dla najmłodszych z ciekawością oglądały bajki, komiksy, atlasy, książki o dinozaurach, budowie ciała człowieka, wiatrakach, pociągach, księżniczkach i smokach.