Moja-Twoja-Nasza Biblioteka!

"Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów"
- Amo Jones, "Srebrny łabędź"

Moja-Twoja-Nasza Biblioteka!

Dziś w większości bibliotek w całej Polsce rozpoczęły się obchody XX ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Zainicjowana w maju 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich akcja ma przede wszystkim promować czytelnictwo i biblioteki, podkreślać rolę czytania w poprawie jakości życia i edukacji oraz zwiększać prestiż zawodu bibliotekarza.
W tym roku Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem „Moja-Twoja-Nasza Biblioteka!” i będzie trwał do 15 maja.
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie rozpoczął się dziś Turniejem wiedzyo bibliotekach i każdego dnia będzie na naszych Użytkowników czekała jakaś niespodzianka. Wszystkie wydarzenia, w związku z obchodzonym przez nasze miasto jubileuszem 665.lecia nadania praw miejskich zawierają w sobie element edukacji regionalnej, a cała akcja objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina.

W Bibliotece Głównej proponowane są m.in. takie wydarzenia:
08.05 – 31.05.2023 r. godz. 10.00 – 19.00
1. „Będzin w grafice'' - wystawa zorganizowana w przestrzeni Wypożyczalni Głównej
2.”Będzin w dawnych pocztówkach i fotografiach – wystawa prezentowana w Czytelni Głównej
09.05 .2023 r. godz. 10.00
„Paweł i Gaweł, w jednej bibliotece czytali” - zajęcia literackie realizowane dla grup zorganizowanych w oparciu o wiersze Aleksandra Fredry, w ramach ogłoszonego Roku Aleksandra Fredry realizowane w oddziale dla dzieci i młodzieży
09.05 – 12.05.2023 r. godz. 11.00
Strefa uwalniania książki raz przeczytanej dająca drugie życie książkom na półkach Czytelników – hol dolny biblioteki
10.05.2023 r. godz. „Będzin – czy znasz swoje miasto” - zajęcia z edukacji regionalnej dla uczniów szkoły podstawowej prowadzone w Czytelni Głównej
11.05.2023 r. godz. 10.00 finał XXV edycji ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT pt.:” Ze śmieci szycie to zielone życie” organizowany przez oddział dla dzieci I młodzieży
12.05.2023 r. godz. 10.00 -12.00 XVII edycja wręczenia Lauru ''Superczytacza'' najaktywniejszym Czytelnikom biblioteki
Z kolei w filiach bibliotecznych będzińskiej książnicy odbywać się będą zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej pt. „Na regale” , gra plenerowa „W poszukiwaniu zdjęć z atrakcjami Będzina” czy też zajęcia z elementami biblioterapii „Biblioteka , nie tylko książka”