Międzybiblioteczny Turniej Wiedzy o Bibliotekach

Moja - Twoja - Nasza Biblioteka!

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek obfituje w liczne wydarzenia. Jednym z nich jest coroczny Międzybiblioteczny Turniej Wiedzy o Bibliotekach organizowany przez trzy zagłębiowskie biblioteki: w Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. W tym roku turniejowe zmagania odbyły się 8 maja pod hasłem "Niesamowite przygody w bibliotece", a wszystkich uczestników gościła Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej.

Na przybyłe do niej dzieci z trzech szkół, w tym uczniów klasy 2 b Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie, czekały trzy różne konkurencje. Pierwsza z nich - regionalna zawierała pomieszane herby, tajemnicze pocztówki i zasłyszane legendy. Druga będąca konkurencją literacką w oparciu o książkę Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" zabrała w quizową podróż ze skarpetami pod pralkę. Dzięki ostatniej sportowej konkurencji dzieci nagimnastykowały się niczym najlepsi jogini.
Nasi reprezentanci zajęli II miejsce i z uśmiechami oraz dumą na twarzach odebrali piękne nagrody, w których nie zabrakło oczywiście książek. Na dzieciaki czekał też zdrowy i słodki poczęstunek, który udało się przygotować dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego
w Będzinie. Dziekujemy!
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom i współorganizatorom, w tym MBP Sosnowiec / Zagłębiowska Mediateka dziękujemy za organizacje kolejnych turniejowych potyczek i gorącą atmosferę spotkania. Mówimy do zobaczenia w przyszłym roku, tym razem
w naszych gościnnych progach!