Duże sowy i małe sówki

Duże sowy i małe sówki 

Sowa jest wybierana przez wielu twórców na bohatera opowiadań i wierszy. Grupa trzylatków z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie odwiedziła dziś Filię nr 1 na Ksawerze, aby poznać ptasich przyjaciół z książek dla dzieci. Jedną z najpopularniejszych sówek jest ta, która towarzyszy wesołej drużynie z książek o Kubusiu Puchatku. Jest także bohaterka wiersza Jana Brzechwy, którą znajdziemy na kartach "Zwierzyńca", oraz postać z wiersza Ludwika Jerzego Kerna.
O tym jak nocny myśliwy wygląda, co jada i jakie są jego zwyczaje dzieci dowiedziały się z fragmentu książki pt. " Mieszkańcy lasu". Prawdziwe sowy natomiast znaleźliśmy w książce należącej do serii "Patrzę, Podziwiam, Poznaję", w części "Orły, sowy, sępy ..." autorstwa Jemimy Parry-Jones.
Sowi świat jest bardzo ciekawy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały o przygodzie, jaką Martin Waddell napisał, nadając jej tytuł "Małe sówki". Sara, Percy i Bill otoczeni mrokiem nocy czekają z niecierpliwością na powrót ukochanej mamy.
Patrząc na książkowe ilustracje dzieci zauważyły, że każda sowa jest inna. A zarazem wszystkie są piękne. Przedszkolaki przyjęły dla swojej grupy nazwę - Sówki. Na pewno stworzą wspólnie drużynę mądrych, wspaniałych przyjaciół. Dzieci przyjęły od bibliotekarza pamiątkową sówkę, która zamieszka razem z nimi w przedszkolnej sali. Teraz przed nimi specjalne zadanie. Trzeba nowemu zwierzakowi wybrać odpowiednie imię. Bardzo nas ciekawi, jakiego dokonają wyboru. Odpowiedź poznamy już wkrótce. Kolejne spotkanie w bibliotece już jest zapisane w naszym kalendarzu.