Bibliowakacje - Wyloguj dzieci z sieci!

Dziś, podczas kolejnych wakacyjnych zajęć uczestnicy bibliowakacji zostali zaproszeni do magicznego królestwa pszczół.
Pomocna była - jak to w bibliotece - książka „Pszczoły” autorstwa Piotra Sochy, dzięki której bibliotekarze oddziału dla dzieci i młodzieży omówili najciekawsze fakty z życia pszczół.
Czy pszczoły porozumiewają się za pomocą tańca? Dlaczego jest tylko jedna matka na tysiące robotnic? Od jak dawna człowiek lubuje się w miodzie? Czego jeszcze nie wiemy na temat naszych małych pasiastych przyjaciół? Przyjaciół, bo choć wyglądają groźnie zawdzięczamy im bardzo wiele i nie chodzi tu bynajmniej o miód. Czy wyobrażaliście sobie kiedyś świat bez owoców lub świat bez warzyw? To właśnie ich może zabraknąć, gdy wyginą pszczoły. Czy możemy zastąpić pszczoły lub jak możemy im pomóc? Te istotne dla przyszłości tematy poruszali właśnie młodzi mieszkańcy Będzina podczas spotkania, w którym nie zabrakło oczywiście także zabawy. Każdy uczestnik miał okazję wykonać swoją osobistą pszczółki, którą mógł zabrać ze sobą do domu.