Bibliowakacje - Przyzywam Kostkę Magmy!

Dzieci uwielbiają świat Minecrafta - gry komputerowej oraz na konsole, która wciąga ich do swojego kwadratowego świata. W czasie tegorocznych Bibliowakacji postawiliśmy na wyłączenie dzieci z sieci i odciągnięcie ich od sprzętu elektronicznego. Ale nie chcąc ich pozbawiać ulubionego świata Oddział dla dzieci i młodzieży stworzył zajęcia z cyklu "Książkolada na ochłodę".

W oparciu o stworzenia zilustrowane w "Podręczniku dla wojowników" napisanego przez Stephanie Milton mogliśmy dowiedzieć się jak wyglądają one po spawnowaniu (przyzywaniu) z jajka. Posiadając już odpowiednią wiedzę, wybranego swojego ulubieńca, dzieci przystąpiły do tworzenia odpowiednich jaj. I tak uczestnicy spędzili czas w świecie Minecrafta bez spędzania dnia przy komputerze. A prowadząca zajęcia bibliotekarka dowiedziała się mnóstwa ciekawych rzeczy ze świata jej mniej znanego.