Biblioteczna lekcja z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 im. St. Staszica w Filii nr 1 - Ksawera

Aby poznać bibliotekę i obejrzeć książki jakie posiada w swojej ofercie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie odwiedzili dziś filię nr 1 na Ksawerze. Po krótkim wprowadzeniu i zdobyciu wiedzy jak funkcjonuje placówka i co należy zrobić aby móc korzystać z księgozbioru piątoklasiści przekonali się, że mamy im do zaoferowania wiele ciekawych propozycji. Poznali książki z wielu dziedzin, między innymi o ekologii, zwierzętach, modzie czy gotowaniu. Przekonali się jakie ciekawe "perełki" posiadamy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się "Jej wysokość torebka" Joanny Bojańczyk i książka autorstwa Marty Maruszczak pt. "Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała". Uczniowie byli zaskoczeni fantastycznymi książkami zawierającymi fragmenty ulubionych tekstów z dzieciństwa jak np. "Mała księga mądrości Kubusia: z drobną pomocą Prosiaczka, Kłapouchego, Królika, Sowy i Tygrysa rzecz jasna!".
Uczniowie mięli dziś okazję dowiedzieć się jak wiele korzyści przynosi ze sobą czytanie. Jest świetnym ćwiczeniem mózgu, poprawia pamięć i koncentrację, pozwala się zrelaksować i miło spędzić czas. Nasza wyobraźnia dzięki systematycznemu sięganiu po lekturę świetnie się rozwija a zasób słownictwa znacznie się powiększa. Aby sprawdzić swoją wiedzę uczniowie rozwiązali krzyżówkę o bibliotece i książkach.