Polski astronom – superbohaterem?

Polski astronom – superbohaterem? 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie odwiedzili ostatnio oddział dla dzieci i młodzieży by uczestniczyć w zajęciach, których tematem był superbohater od gwiazd, czyli Mikołaj Kopernik. Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika, tym samym upamiętniając przypadającą w tym roku 550. rocznicę urodzin astronoma.
Podczas zajęć bibliotekarze wykorzystali komiks pt. „Kopernik. Centrum Wszechświata” pozyskany w ramach ogólnopolskiej „Akcji BOOM! Na komiksy i gry planszowe” realizowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stroty House Egmont Sp. zo.o. Uczestnicy spotkania korzystając z komiksu, w przystępny i zrozumiały dla nich sposób poznali wiele ciekawostek i faktów z życia Mikołaja Kopernika.
Jak wiemy Mikołaj „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Nad udowodnieniem swojej teorii pracował aż 36 lat. Niewiele osób jednak pamięta, że był również lekarzem, prawnikiem, dyplomatą, a nawet strategiem wojskowym. W komiksie jest mnóstwo pięknych ilustracji, a na końcu wydawnictwa znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci z bliskiego otoczenia Kopernika. Na koniec spotkanie dzieci wykonały magiczną rakietę, z super mocą, która miała u jednych utrwalić, a u innych dzieci wyzwolić marzenie o podróży w kosmos.