"Get Up, Stand Up" czyli muzyczny Klub Młodego Odkrywcy

"Get Up, Stand Up" czyli muzyczny Klub Młodego Odkrywcy 

Czy wiesz, że luty to Narodowy Miesiąc Reggae na Jamajce? A wszystko za sprawą Boba Marleya, który wraz z tym gatunkiem muzycznym był tematem kolejnego spotkania Klubu Młodego Odkrywcy pt. "Głośniej, głośniej!"
Kołyszący rytm reggae wprowadził odkrywców w relaksujący tryb pracy, który pozwolił im w przyjemny sposób poznać wiele ciekawostek o wyjątkowym muzyku. Dlaczego nosił dredy, jaka była jego ulubiona gitara, co robił jako dziecko - te i wiele innych informacji poszerzyły wiedzę dzieci.

Uczestnicy dowiedzieli się także jak powstała muzyka reggae, jakie przesłanie niesie i co dzięki niej chciał przekazać Marley. Artysta, pomimo wyluzowanego rytmu gatunku muzycznego, śpiewał o sprawach ważnych, a słowa jego piosenek wielokrotnie pomagały ludziom zawalczyć o siebie. W trakcie spotkania obejrzeliśmy także fragment koncertu, który doskonale obrazował to jak Bob Marley czuł muzykę i się do niej odnosił. Po ogromie inspiracji, jaką zapewniło nam jamajskie brzmienie wykonaliśmy kolorowe portrety artysty. Oczywiście w barwach flagi Jamajki.