Przedświateczne spotkanie DKK dla dorosłych

Przedświateczne spotkanie DKK dla dorosłych

Przedświateczne spotkanie DKK dla dorosłych odbyło się w zaprzyjaźnionym Cafe No.13, gdzie zostaliśmy poczęstowani przez właścicielkę, Panią Anię, wyśmienitymi ciastkami.
Za co serdecznie dziękujemy - w miłej atmosferze i scenerii prowadziliśmy dyskusję o Armenii. Rozmawialiśmy bowiem o książce ormiańskiej pisarki Narine Abgarjan "Z nieba spadły trzy jabłka". Lektura opowiada o historii mieszkańców małej, górskiej, fikcyjnej wioski Maran. Początek powieści zaczyna się w momencie, gdy osadę zamieszkują już tylko ludzie w podeszłym wieku. Jednak autorka cofa się w czasie i w poszczególnych rozdziałach opisuje wcześniejsze ich losy. Naznaczone są one cierpieniem, bólem i śmiercią,
która wpisuje się w tragiczną historię Ormian. Jednak Narine Abgarjan stosując stylistykę realizmu magicznego, sięgając do wierzeń, legend i tradycji tworzy obrazy, które nie epatują zgrozą. Wręcz przeciwnie.
"Z nieba spadły trzy jabłka" to historia wspólnoty, która swoje istnienie opiera na wartościach, miłości, rytuałach codziennego życia, pokorze wobec przeznaczenia i nadziei.