Figa doskonały pies ratownik i fantastyczna PSIjaciółka Czytelników

Figa doskonały pies ratownik i fantastyczna PSIjaciółka Czytelników 

Zajęcia z Grupą Poszukiwawczo -Ratowniczą K9 są ostatnio najbardziej wyczekiwaną formą spędzania czasu z książkami, a w zasadzie z Figą, fantastycznym psim ratownikiem i wymarzonym PSIjacielem Czytelników Filii nr 9 Podłosie.
Spotkania, pełne pozytywnych wibracji i wzajemnego szacunku realizowane systematycznie uczą, m.in. jak stawać się empatycznym, opiekuńczym i godnym zaufania przyjacielem. Są także wyjatkową okazją by pokazywać uczestnikom zajęć, podopiecznym Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Badz z Nami, jakie emocje rzadzą nami ludźmi, a jakie psami.
Figa jest psem, który przy swoim temperamencie ma ogromne pokłady cierpliwości. A jednocześnie pięknie potrafi pokazać, nikogo nie strasząc, że np. nie ma ochoty już ma zabawę.
Spotkania "Od zera do bohatera" prowadzone - gdy tylko dopisuje pogoda - co poniedziałek, są stałym elementem pracy bibliotekarki Filii 9. Obok wyjątkowych spotkań z Figą i jej przewodnikiem, Panem Arkadiuszem spotkania koncentrują się na psich postaciach w literaturze, zwłaszcza w wierszach, które coraz częściej wszyscy przytulają swoją wrażliwością. Jak Figę, która kradnie serce każdego kto ją poznał.