Półkolonie miejskie – z wizytą wśród książek cz. 3 - 30 stycznia 2024r.

Półkolonie miejskie – z wizytą wśród książek

Dziś oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły dzieci ze Szkoła Podstawowa nr 13 im. Huberta Wagnera w Będzinie
W ramach spotkania "Kości zostały rzucone!" uczestnicy półkolonii miejskich poczuli się jak podczas igrzysk. W oparciu o kości opowieści zostały rozegrane:
→ partie pobudzającej wyobraźnię gry planszowej „Dixit”
→ rozgrywki Story Cubes z rysowaniem wymyślonych historii
→ mini mecze piłki nożnej na macie interaktywnej.
Wszystkiemu towarzyszyło wiele dobrej i emocjonującej zabawy - Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Zima, zima pada śnieg. Przygoda z wesołymi pingwinami. Pod takim hasłem uczniowie klas 1- 4 Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Będzinie spędzili 3 godziny na kreatywnych zajęciach podczas, których:
→  wzbogacili swoją wiedzę o tych wspaniałych nielotach, jak często pingwiny są określane
→  metodą origami wykonali fantastyczne prace prezentujące bohatera zajęć
→  wzmacniali swoje umiejętności czytania i prowadzenia dyskusji na temat bajek, książek i biblioteki
A wszystko to za sprawą goszczących w szkole bibliotekarzy z Filii nr 2 Warpie oraz Filii nr 9 Podlosie - Dziękujemy za wspólną zabawę!