Rycerz Bez Głowy i Diabelskie Kamienie

Rycerz Bez Głowy i Diabelskie Kamienie - W świecie legend i podań

Czy świat biblioteki może przeniknąć w szeregi harcerzy? Oczywiście! A wszystko to za sprawą zajęć z edukacji regionalnej o tematyce legend będzińskich. 21 lutego Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły Klan Smerfów 7GZ z Grodźca oraz 27 Klan Gumisiów Hufiec ZHP Ziemi Będzińskiej im. Króla Kazimierza Wielkiego.

Liczna grupa zainteresowanych dzieci ochoczo sprawdziła swoją wiedzę dopasowując krótkie fragmenty legend do ich tytułów oraz obrazki przedstawiające przedmioty, miejsca i postacie z nimi związane. Wspólnie przeczytaliśmy legendę Diabelskie Kamienie oraz o Rycerzu Bez Głowy. Zajęcia zapoznały dzieci z historią naszego regionu, poszerzyły ich wiedzę o postaciach związanych z Będzinem, ale również poprzez zabawę i plastyczne działanie sprawiły, że czasem trudne treści stały się ciekawsze.
Część praktyczna polegała bowiem na narysowaniu głowy rycerza, który stracił ją za haniebne czyny. Miło było usłyszeć w murach biblioteki wesołe zawołanie "czuj, czuj, czuwaj"!