Bezpieczeństwo: bez szyfrowania TLS

Bezpieczeństwo:bez szyfrowania TLS

Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki poznaliśmy ciekawą książkę o magicznych robotach pt. „ Roboty przyszłości”
Książka opowiada o tym, że w niedalekiej przyszłości istnieje wiele robotów, które pomagają ludziomw wykonywaniu codziennych czynności. Na przykład przygotowują śniadanie, sprzątają mieszkanie a nawet wyprowadzają psy na dwór. Książka nie ma zwykłych kartek, ale takie, które są podzielone na trzy części. Dzięki temu można tworzyć wiele własnych wersji robotów i doskonale się przy tym bawić. Wystarczy sięgnąć po świetną publikację autorstwa Artura Gulewicza, który nie tylko zaprojektował okładkę i wykonał ilustracje, ale także jest twórcą całej koncepcji tej książki.

Po omówieniu wszystkich pozytywnych cech robotów uczestnicy LUBIKa wzięli się ostro do pracy. Dzieci stworzyły robota, który będzie w przyszłości naprawiać zniszczone książki w bibliotece. Jego nazwa jest dość tradycyjna -Naprawiator Max, który ma aż 150 cm wzrostu. Bibliotekarze będą korzystać z jego pomocy, a wszystkie książki będą wyglądać jak nowe. Każdy będzie mógł wypożyczyć naprawione książki i cieszyć się nimi przez długi czas. Robot Naprawiator Max ma się przysłużyć ekologii, bo jak wiemy warto dbać o środowisko.
Dzieci także dowiedziały się, że robotem jest książkomat. To dzięki zgranemu programowi może działać jak robót i obsługiwać czytelników. Spotkanie miało charakter edukacyjny, który wpisuję się w realizację 4 Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ "Dobra jakość edukacji”.