Jaka jest moja mama?

Jaka jest moja mama? - Co lubię robić z moja mamą?

Grupę Motylków z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Będzinie odwiedził dziś bibliotekarz Filii nr 2 Warpie by zaproponować literackie dyskusje poświęcone mamom, których święto zbliża się dużymi krokami.
Pierwszą pozycją literacką, która poznały przedszkolaki było opowiadanie Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”. Mama w książce wygląda całkiem zwyczajnie, ale lubi się bawić z dziećmi i zawsze pomaga, kiedy coś jest nie tak. Potrafi z nadętego kolegi, który zrobił się"Wielkoludem" i z nikim się nie bawił, zrobić znowu małego i miłego chłopca, który bawi się ze wszystkimi dziećmi.
Druga pozycja, której wysłuchały dzieci to książka Mayany Itoiz pt. "Moja mama". To wzruszająca opowieść o miłości i wieczornych rytuałach, które odbywaja się każdego wieczoru. Przed snem dziecko zaprasza do wspólnej zabawy najważniejszą osobę na świecie... swoją mamę.
Przedszkolaki opowiadały też o swoich mamach, o tym co lubią w swoich mamach 9 co ich mamy lubią najbardziej. A następnie wykonały portrety ukochanych ma.