,,Plamek i Brudek" w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie

„Plamek i Brudek” w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publiczne w Będzinie,
czyli zajęcia edulacyjno-sensoryczne na podstawie książki „Plamek i Brudek” autorstwa Jeleny Pervan.
17 czerwca gościliśmy w Oddziale dla dzieci i młodzieży Panią Martę Grabowską, tłumaczkę serii książek dla dzieci „Plamek i Brudek”, reprezentującą Fundację Good Culture. Odbiorcami wydarzenia były dzieci (6 i 5 latki) z Przedszkola Miejskiego nr 4 oraz Przedszkola Miejskiego nr 9 w Będzinie. Podczas zajęć młodzi uczestnicy mogli dowiedzieć się o tym, co to właściwie jest higiena i jak o nią dbać. Dzięki edukacji poprzez zabawę dzieci miały możliwość zapoznać się z tekstami literackimi za pomocą zmysłów: dotyku i węchu
Podczas czytania książki oraz uczestniczenia w licznych doświadczeniach przeprowadzanych przez trenerkę dzieci bawiły się z wykorzystaniem naturalnych produktów spożywczych, kamieni dekoracyjnych oraz akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia zadań.
W celu utrwalenia wiedzy nabytej podczas zajęć dzieci otrzymały książki „Plamek i Brudek” oraz mydełka z postacią z książki. Dziękujemy www.goodbooks.pl za tak miłą niespodziankę, która niezwykle ucieszyła najmłodszych:)

Nauka higieny nigdy nie była tak ciekawa i prosta, a co najważniejsze pozostanie małych główkach na długie lata :)

Warsztaty sensoryczne wspierają rozwój zmysłów, dbają o usprawnienie ruchowe – motorykę małą i dużą. Wpływają na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni). Przede wszystkim rozwijają kreatywność dzieci. Uczą aktywnego słuchania i koncentracji uwagi, rozbudzają zamiłowanie do książek i są świetną zabawą. Biblioteka jako instytucja wspierająca rozwój najmłodszych podjęła temat zajęć przyczyniając się tym samym do rozpowszechniania czytelnictwa.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”