52 książki w 2022 roku

52_pl

Polecamy kolejną, dwudziestą szóstą książkę rekomendowaną przez literackie zainteresowania, gust i wrażliwość bibliotekarzy z Będzina.

„Zapomniany” Adrian Bednarek

Między wolnością a niewolą. Główny bohater cieszy się życiem. Aż nadto. „Łowi”. Nie sam. Z przyjacielem. Tak się przynajmniej wydaje. A potem znika. Zostają zrozpaczeni rodzice i ukochana. Ludzie żyją jednak dalej. Niektórzy starają się pamiętać, a inni zapomnieć. Co dzieje się z młodym człowiekiem? Poza nim i jego oprawcą nie wie tego nikt. Dziesięć lat upływa, zanim udaje mu się zobaczyć światło dzienne. Kim teraz jest? Kim jest cała reszta? O czym pamiętać, a o czym zapomnieć?

Książka pełna jest kontrastów. Bogactwo i bieda. Szczęście i rozpacz. Beztroska i odpowiedzialność. Czy za wszystko przyjdzie bohaterom zapłacić odpowiednią cenę? Komu uda się uciec od odpowiedzialności?

Niezwykle tajemnicza, wielowątkowa i mroczna historia. Ból i cierpienie, zarówno ciała jak i duszy nie odstępują Czytelnika. Pojawia się rozczarowanie, obłuda i fałsz. Doskonale przenikające się dwie perspektywy - przeszłość i teraźniejszość, nie pozwalają zapomnieć zarówno przewinień ofiar, jaki i trudnych przeżyć oprawcy.

Nikt nie może być pewien tego, co przyniesie nowy dzień. Nigdy.

Kolejna część - „Zapomniany. W matni strachu”

Polecamy