Półkolonie miejskie – z wizytą wśród książek cz. 4 - 1 i 2 lutego 2024r.

Półkolonie miejskie – z wizytą wśród książek

Oto kolejna grupa dzieci uczestniczących w półkoloniach miejskich organizowanych w Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Staszica w Będzinie miała masę pomysłów w tworzeniu i ozdabianiu figurek z masy papierowej.
Podczas warsztatów prowadzonych w Filii nr 1-Ksawera powstały piękne prace będące świetną pamiątką po spotkaniu w bibliotece lub prezentem dla bliskiej osoby.
Tym razem poza książką pt. "Masa papierowa" Anny Lim'os Plomer uczniowie sięgnęli po książki z pięknymi ilustracjami, które okazały się być prawdziwą skarbnicą pomysłów. Wśród propozycji znalazły się między innymi "Motyl", "Biedronka" i "Pająk" należące do serii "Akademia Mądrego dziecka. Pokochaj naturę : przesuń i odkryj".
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Półkolonie miejskie – z wizytą wśród książek

Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie oraz Szkoła Podstawowa nr 13 im. Huberta Wagnera w Będzinie.
W ramach spotkania "Kości zostały rzucone!" uczestnicy półkolonii miejskich poczuli się jak podczas igrzysk. W oparciu o kości opowieści zostały rozegrane:
→ partie pobudzającej wyobraźnię gry planszowej „Dixit”
→ rozgrywki Story Cubes z rysowaniem wymyślonych historii
→ gra „Stwórz swojego Kazimierza Wielkiego” z wykorzystaniem kości
Wszystkiemu towarzyszyło wiele dobrej i emocjonującej zabawy. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.