Święta tuż, tuż...

Święta tuż, tuż... - zajęcia biblioteczne w Filii nr 1 - Ksawera

Za kilka dni będziemy obchodzić święta wielkanocne. Wielu z nas, a zwłaszcza dzieci z przyjemnością przygotowują kolorowe pisanki. W Polsce mamy różne tradycje związane z dekorowaniem jajek. Niektórzy wykonują kraszanki, inni nalepianki, a jeszcze inni oklejanki. Ważne, aby ta wspaniała tradycja dawała nam dużo radości. Motylki z Przedszkola nr 6 w Będzinie postanowiły przygotować się na nadchodzący czas razem z naszą biblioteką. Dlatego właśnie odwiedziły filię nr na Ksawerze. Przy okazji wizyty dowiedziały się wiele o symbolach Wielkanocy. O najważniejszym z nich, czyli oczywiście jajku w niezwykle dowcipny sposób pisze Jan Brzechwa w swoim wierszu. O lanym poniedziałku opowiada natomiast wierszyk pt. "Dyngus" z książki "Wierszyki masażyki i inne zabawy sensoryczne" Aleksandry Charęzińskiej i Olgi Majewskiej. Aby Wielkanoc była kolorowa i wesoła dzieci przygotowały piękne kurczaczkowe ozdoby.