Jak książki to tylko z biblioteki!

Książki z biblioteki – To kolejny temat zajęć z przedszkolakami, które odwiedziły naszą piękna Książnice

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Będzinie poznały dziś historię z serii - "Już czytam" pt. Zbawcy książek, autorstwa Agnieszki Stelmaszyk.W tej zabawnej historii poznajemy Tosie i Kasię, które postawiają ruszyć na ratunek książkom ponieważ w szkolnej bibliotece ktoś je niszczy a dzieci wiedza, że należy książki szanować i o nie dbać. Podczas zajęć przedszkolaki zobaczyły zakładki wykonane przez uczniów szkoły podstropowej nr 13 w Będzinie, którzy brali udział w konkursie na najbardziej oryginalna zakładkę do książki. Hasło przewodnie: Setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej. Po zdobyciu wiedzy i poznaniu wielu książek z biblioteki dzieci wykonały swoje własne kolorowe zakładki do książek.