Biblioferie - aktywnie i kreatywnie wśród książek

W drugim tygodni ferii nie zabrakło młodych czytelników w bibliotecznej Filii nr 5 Grodziec.
Podczas zajęć Aktywnie i Kreatywnie zorganizowanych w ramach Biblioferii dzieci mogły wykazać się zdolnościami manualnymi, jak również zręcznościowymi. Korzystając z książek, które są w bibliotece dzieciom udało się wyczarować z kulek styropianowych →  śnieżne bałwanki, a z łupinek po orzechach → zabawne zwierzątka.

Po wykonaniu prac manualnych był zawsze czas na relaks, w tym gry towarzyskie, które integrują uczą i bawią. Uczestniczkom, bo były to same dziewczęta, najbardziej do gustu przypadły:
→ Kalambury - zabawna gra słów
→  5 sekund - szybko myślisz i szybko mówisz
→  Chwiejąca się wieża - czyli spryt i refleks to podstawa
→  Twister - lewa noga, ręka prawa to dopiero jest zabawa.
Były to chwile pełne kreatywności, inspiracji i dobrej zabawy spędzone wśród książek także dla bibliotekarki.