Gol! W bibliotece??

Odwiedziny będzińskiej biblioteki to strzał w dziesiątkę. Wiedzą o tym dzieci z ukraińskiej grupy Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie.
Rozpoczynając okres wakacyjny dzieci wybrały się na wycieczkę, by poznać zakamarki oddziału dla dzieci i młodzieży. Biblioteka dziecięca wypełniona książkami, grami oraz materiałami audiowizualnymi bardzo przypadła im do gustu. Zapoznawczy się ze zbiorami biblioteki dzieci spacer zakończyły w kąciku, gdzie została przeczytana im mądra opowieść o Minie - dziewczynce robaczku, która chce zostać piłkarką. Książka pt. "Poka i Mina. Piłka nożna" autorstwa Kitty Crowther udowodniła dzieciom, że grać w piłkę nożną może każdy bez względu na płeć i że warto próbować i się nie poddawać, bo w harcie ducha tkwi cały sukces. Piłkarska historia została przypieczętowana mini meczami rozegranymi pomiędzy dziećmi dzięki wykorzystaniu interaktywnej podłogi. W całym budynku słychać było wesołe okrzyki "GOL!"