Majowa aura w Filii nr 9 - Podłosie

Korzystając z majowej pogody bibliotekarka Filii 9 Podłosie spotkała się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 11 na ich placu zabaw. Dzieci wysłuchały opowiadania "Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku? "Anity Głowińskiej, a potem posadziły w swoimi przedszkolnym ogródku mięte, pietruszkę lubczyk i koperek. Zainteresowanie dzieci roślinami, tym, że należy wspólnie o nie dbać, to kolejny krok w trudnej nauce troski o środowisko.
Tymczasem na Warsztatach Terapii Zajęciowej w pracowni rękodzielniczej przez cały tydzień trwały przygotowania do Dnia Matki.
Kolorowe wianki z włóczki oraz laurki trafiły do mam. W trakcie tych przygotowań czytaliśmy przeróżne wiersze "O mamie i tacie" w wyborze Marka Głogowskiego. Życzliwość, zaangażowanie i otwartość powodują, że uczestnicy sami chętnie sięgają do książek jakie przynosi im bibliotekarka.