Pełna Miska dla Schroniska

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Będzina, a w szczególności Czytelników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie na akcję „Pełna Miska dla Schroniska”.

Jak co roku będziemy zbierać karmę dla zwierząt, psów, kotów oraz materiały na legowiska, a w tym prześcieradła i koce. Zbieramy również nakrętki. Materiały przede wszystkim trafią do schornisk w Sosnowcu oraz Zawierciu.
Podczas wydarzenia będą prowadzone zajęcia nimacyjne przez uczniów z będzińskich szkół podstawowych. W tym roku aktywnie włączą się przedstawiciele dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstaowej nr 10 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 13.

Wydarzeniu będą towarzyszyć:
- pokaz zabytkowych pojazdów z "Klasycznej Niedzieli"
- spotkanie z właścicielami jedynego w Polsce Muzeum Ford Mobil w Będzinie
- "kot, pies i inne..." - czyli działania animacyjne dla najmłodszych

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w akcji, a chciałyby dołożyć swoją cegiełkę do 14 października w Sklepie zoologicznym GUFFI (Będzin, ul. Modrzejowska 50 lub os. Syberka – ul. Sznajdera 16/4) mogą zostawić karmę i akcesoria dla zwierząt, które zostaną przekazane w dniu akcji „Pełna Miska dla Schroniska” do schronisk dla zwierząt w Sosnowcu oraz Zawierciu.

Zapraszamy 15 października (sobota) br. w godzinach od 10.00 do 14.00 przed Urząd Miesjki w Będzinie.
Bądźcie raze z nami!