Czym jest miłość?

Pierwszy po feriach tydzień w Filii nr 9 Podłosie rozpoczął się od poważnych rozmów z dziećmi Przedszkole Miejskie nr 11 w Będzinie, w których poszukiwano odpowiedzi na trudne, ale ważne pytanie: czym jest miłość?
Nikogo nie zdziwiła ogromną ilość do tego zawiłych odpowiedzi. Wiemy np. że miłość drapie w brzuchy, a serce mocno bije.
Z kolei z opowiadania "Walentynka" ze zbioru "Gdyby jajko mogło mówić" Renaty Piątkowskiej przedszkolaki dowiedzialy się, że zwyczaj obdarowywania walentynką bliskich nam osób znany był już w Anglii, w czasach Ryszarda Lwie Serce.
Przedszkolaki kochają mocno i gorąco zarówno swoich najbliższych, jak i zwierzaki.
A na pytanie "co kocha odwiedzajaca ich bibliotekarka", wykazały się doskonała wiedzą o niej, bo wiadom, że ich bibliotekarka kocha książki i spotkania z nimi.
Urozmaiceniem zajęć w mieszanej grupie maluchów i starszaków była gra planszowa Kurnik, w której potrzeba ogromnej spostrzegawczości i sprytu, żeby dobrać kolor jajek do kurki.
Przygotowane także podczas zajęć, walentynkowe zakładki będą doskonałym prezentem dla bliskiej osoby.