Będzińskie zmagania z Chopinem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie - 17 października 2022 r.

Będzińskie zmagania z Chopinem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie - 17 października 2022 r.

Finał Konkursu pt.: "Fryderyk Chopin - życie i twórczość w 143. rocznicę śmierci geniusza fortepianu
17 października br. do będzińskiej książnicy przybyli uczniowie z będzińskich szkół podstawowych na zmagania poświęcone życiu i twórczości geniusza fortepianu - Fryderyka Chopina. 30 uczestników musiało odpowiedzieć na 30 pytań z życiorysu Chopina oraz odgadnąć 5 utworów zaprezentowanych w trakcie 2. części konkursu - słuchowiska. Jak stwierdziła Pani Klaudia Misiak - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Będzinie - pytania nie należały do prostych i banalnych. Poziom wiedzy na temat naszego, bodaj najbardziej znanego pianisty wśród dzieci z będzińskich podstawówek mile zaskoczył konkursowe Jury, w którym wzięli udział:
Rafał Adamczyk - Poseł na Sejm RP,
Roman Goczoł - Naczelnik Wydziału Oświaty UM w Będzinie,
Klaudia Misiak - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Będzinie
oraz pomysłodawca "zmagań z Chopinem" - Michał Fiuk - Kierownik Działu Promocji i Informacji w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.
Po sprawdzeniu prac Jury ogłosiło, iż laureatami konkursu są:
I miejsce - Mateusz Nowak z SP nr 1, II miejsce - Maria Sobczyk z SP nr 4 oraz III miejsce - Miłosz Krupa z SP nr 6.
Po zsumowaniu punktów 3 osobowej reprezentacji z danej szkoły okazało się, iż zespołem z najlepszym wynikiem jest drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie
- do której trafiła nagroda finansowa w kwocie 300 zł, ufundowana przez Panią Paulinę Słowik - właścicielkę studia stylizacji i urody Geisha.
III nagrodę - bon na kwotę 300zł - ufundował będzinianin i miłośnik muzyki klasycznej ks. Patryk Kucharski.
II nagrodę - bon na kwotę 400zł oraz słodki poczęstunek dla uczestników - ufundował Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Wspólnota" w Będzinie.
I nagroda - bon na kwotę 500zł - ufundował Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z. o. o w Będzinie.
Nagrody dla laureatów oraz podarki dla wszystkich uczestników konkursu przygotował Poseł na Sejm - Rafał Adamczyk.
Do rąk laureatów trafiły również nagrody książkowe oraz płyty CD z muzyką Chopina przesłane przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie.
Dyplomy i statuetki dla Laureatów, podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu, a także podziękowania dla nauczycieli-opiekunów, przygotowujących uczestników konkursu
w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego wręczyli Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Roman Goczoł oraz po. Dyrektora będzińskiej książnicy Pani Monika Pniakowska-Syska.
Gratulujemy Nagrodzonym i dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w konkursie.
Konkursowi towarzyszyła wystawa prezentująca życie i twórczość Fryderyka Chopina przygotowana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana do końca października w holu górnym będzińskiej książnicy.