Przedwakacyjne spotkanie Klubu Szalonych Rękodzielniczek!

Przedwakacyjne spotkanie Klubu Szalonych Rękodzielniczek!

W piątek odbyło się ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie działającego przy Czytelni Głównej MiPBP w Będzinie Klubu Szalonych Rękodzielniczek.
Były to kolejne warsztaty, w trakcie których Rękodzielniczki zgłębiały tajniki szydełkowania techniką siatkową, czyli tzw. filetem. W maju, na pierwszym etapie nauki tej techniki Panie zapoznały się ze sposobem rozpoczynania robótki, czyli jak w łatwy sposób wykonać pierwszy rząd o odpowiedniej ilości okienek, jak wykonać okienka puste i pełne. Kolejnym etapem i tematem piątkowych zajęć było dodawanie i odejmowanie okienek. Rękodzielniczki bez problemu opanowały mastepny element szydełkowania i będą mogły wykonać zadanie główne, którym jest zazdrostka na kuchenne okno :-).

W czasie spotkania był też czas na pochwalenie się rękodziełem wykonywanym w domowym zaciszu: piękną letnią torebką wykonywaną z delikatnych elementów, serwetkami: szydełkową oraz niezwykle misternie wykonaną techniką frywolitki czółenkowej. Zachwyt wzbudziła cała armia małych ośmiorniczek – wykonanych na szczytną akcję przytulanek dla wcześniaczków jednego z zagłębiowskich szpitali.
Wszystkim Rękodzielniczkom dziękujemy za udział w warsztatach i życzymy udanego wypoczynku. Wiadomo, że nie będzie to odpoczynek od dziergania, gdyż rękodzielniczki odpoczywają dziergając :-)
Informacji o kolejnych zajęciach wypatrujcie na bibliotecznym facebooku.
Do zobaczenia we wrześniu!