BĘDZIN WCZORAJ I DZIŚ – wystawa poplenerowa w będzińskiej książnicy

BĘDZIN WCZORAJ I DZIŚ – wystawa poplenerowa w będzińskiej książnicy

W piątkowe popołudnie – 22 września – odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Podczas spotkania przypomniano plener historyczny literacko-plastyczny, w którym wzięło udział 20 członków stowarzyszenia, zajmujący się na co dzień literaturą, plastyką, fotografią, czy też rękodziełem artystycznym. Samo przedsięwzięcie miało miejsce 27 maja 2023 r. i stało się wkładem twórców w obchody 665 rocznicy nadania praw miejskich królewskiemu miastu Będzin.
W efekcie pleneru literacko-plastycznego powstało 27 prac: utwory literackie (proza, wiersze oraz 2 teksty piosenek), prace plastyczne, rękodzieło artystyczne oraz mnoga ilość zdjęć pamiątkowych.


Na wystawie, która zagościła w będzińskiej książnicy zostały zaprezentowane wszystkie prace plastyczne członków stowarzyszenia. Wybrane obrazy i utwory literackie zostały wydane w formie pocztówek. Zadanie zostało współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu miasta Będzina.

Wystawa poplenerowa jest prezentowana w godzinach otwarcia Filii nr 1 – Ksawera w terminie od 25 września do 23 października. Zapraszamy!