Z wizytą u przedszkolaków

Ukochane przez dzieci maskotki mają swoje święto. Mowa oczywiście o pluszowych misiach, które w listopadzie obchodzą Światowy Dzień Pluszowego Misia. Do wspólnego świętowania dzieci z Przedszkole Miejskie nr 6 w Będzinie zaprosiły bibliotekarza Filii nr 1 Ksawera. Podczas zajęć Grupa Sówek obejrzała ilustracje z książki Brian'a Sibley'a pt. "Hejże ha! Niech żyje miś! : dla uhonorowania najlepszego misia pod słońcem". Dzięki temu dzieci zobaczyły kto napisał "Kubusia Puchatka", jak wygląda pierwsza strona rękopisu książki oraz kto zainspirował autora do stworzenia tej postaci. Polski pisarz - Czesław Janczarski, także stworzył słynnego misia.

Wszystkie dzieci znają "Misia Uszatka", uroczego bohatera z oklapniętym uszkiem. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowiadania pt. "Miś z okienka". A ponieważ dzieci przed snem uwielbiają słuchać opowieści polecamy książkę "Paulinka i miś w krainie marzeń.Opowiadania na dobranoc" Renate Schoof i Uli Waas. Zachęcamy do czytania dzieciom opowiadań i wierszy, także tych w których bohaterami są kochane przez wszystkich misie i niedźwiadki. Polecamy np. "Urodzinowy prezent i inne opowiadania", książkę napisaną przez Anielę Cholewińską-Szkolik należącą do serii "Bajki o misiach". Ponieważ na misiowe spotkanie, każdy przedszkolak mógł przynieść swoją ulubioną przytulankę zrobił to także bibliotekarz. W ten sposób dzieci poznały "Muszkę" - ulubioną zabawkę z dzieciństwa Pani Celiny. Dzięki temu zobaczyły, jak wyglądały kiedyś pluszaki...bo misie z dawnych lat nieco różnią się od dzisiejszych maskotek.