Zajęcia biblioteczne dla SP nr 4 prowadzone przez Filię nr 1 - Ksawera

Uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie zaplanowali na dziś wycieczkę do naszej biblioteki. Filia nr 1 Ksawera, która znajduje się nieopodal szkoły posiada kolekcję książek dla dzieci. Uczniowie zapoznali się zarówno z księgozbiorem, jak i z zasadami wypożyczania książek. Wśród wielu odnaleźli te najciekawsze. Szczególnie spodobał się "Kosmos". Wielka księga z rozkładankami zachwyciła zwłaszcza rakietą i informacjami o podróżach i badaniach kosmicznych.
Dzieci znały już "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek. Dziś zaskoczyły ich kolejne części - "Nowe przygody skarpetek : (jeszcze bardziej niesamowite)", "Zielone piórko Zbigniewa : skarpetki kontratakują", oraz "Sekretna historia ludz... skarpetek" tom 1.
Na zakończenie zajęć dzieci wykonały zakładki - niezwykle przydatną rzecz towarzyszącą każdemu czytelnikowi.