Dziecięca dysputa o Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

„Teatr to miejsce jest niezwykłe,
zaczarowana każda chwila,
kurtyna w górę się unosi
i przedstawienie rozpoczyna” - J. Koczanowska

665 lat Będzina - w ramach cyklu zajęć regionalnych o miejscach związanych z Będzinem, uczciliśmy z Przedszkolem Miejskim nr 11 Międzynarodowy Dzień Teatru opowiadając przedszkolakom o Teatrze Dzieci Zagłębia im Jana Dormana w Będzinie. Nasz 74-letni Teatr jest miejscem niezwykłym i pobudzającym wyobraźnie od najmłodszych lat. Nasze zaprzyjaźnione przedszkolaki nie raz gościły w murach teatru.
Największy zachwyt i radość wzbudziły „rekwizyty” teatralne wykonane przez Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bądź z nami”, które dziś były kukiełkami i postaciami z bajek.
Wykonane paluszkowej pacynki było zadaniem dla starszaków, które bez problemów sobie poradziły z tym wyzwaniem.
Serdecznie uściski dla teatralnej trupy przesyłają przedszkolaki i bibliotekarze.