Wizyta przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Filii nr 5 - Grodziec

„Spotkanie z bajeczką” - 19 listopada 2022 r.

W minionym tygodniu w ramach „Spotkań z bajeczką” MISIE z Przedszkola Miejskiego nr 14 odwiedziły biblioteczną filie nr 5 w Grodźcu, gdzie spotkały się z bohaterami serii książek dla dzieci o przygodach Kici Koci.
Kicia Kocia to rezolutna kotka, która wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu.
Przedszkolaki dobrze znały główną bohaterkę, ale  chętnie wysłuchały opowiadania pt: „Kicia Kocia w bibliotece”. Dowiedziały się, że oprócz wypożyczana książek w bibliotece można również obejrzeć bajkę na dużym ekranie, zagrać w przedstawieniu teatralnym, namalować ilustrację do książki, a nawet spotkać autorkę książek dla dzieci. W bardzo aktywny sposób zaangażowały się do rozmowy na temat poznanej przygody.
Maluchom bardzo podobały się kolorowe ilustracje w książeczce i  na zakończenie chętnie kolorowały obrazki z postaciami z bajki.