Książka i biblioteka to przyjaciele młodego człowieka!

Książka i biblioteka to przyjaciele młodego człowieka?

Na to pytanie próbowały odpowiedzieć dzieci z grupy Lisków i Jeżyków Niepublicznego Przedszkola „Zakątek Marzeń” w Będzinie, które 12 czerwca odwiedziły Filię nr 3 Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.
Była to pierwsza wizyta dzieci w bibliotece, podczas której zapoznały się z istotą funkcjonowania biblioteki, księgozbiorem dedykowanym młodym czytelnikom oraz zasadami korzystania z biblioteki. Dzieci dowiedziały się również czym różni się biblioteka od księgarni i antykwariatu i dlaczego biblioteki nazywa się czasem „skarbnicami wiedzy”. Był czas na czytanie wierszy Jana Brzechwy, opowiadania z serii o Bolku i Lolku pt. "Nauka dobrego zachowania" oraz fragmentu "Tropikalnych burz" Maurice Pledger. Nie zabrakło także wypowiedzi dzieci na temat ich przygody z książkami, które lubią czytać wspólnie z rodzicami lub panią w przedszkolu. Liski i Jeżyki przekonały się także, że biblioteka to przyjazna dla nich przestrzeń, w której można fajnie i przyjemnie spędzić czas na wspólnej zabawie. Śmiało podjęły wyzwanie ułożenia książek od najmniejszego do największego formatu oraz chodzenia z książką na głowie, co okazało się może niezbyt łatwe, ale dostarczyło dużo zabawy i śmiechu.