Zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej w będzińskiej książnicy

Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie odwiedzili uczniowie klasy IV a i VI a Publicznej Szkoły Podstawowej w Siemianowicach Śląskich, którzy w ramach zajęć z edukacji czytelniczo-medialnej zapoznali się z dziejami bibliotek i piśmiennictwa, poznali znaczenie źródeł informacji bezpośredniej i pośredniej. Do tej ostatniej należy m.in. katalog kierujący poszukującego informacji Czytelnika do źródła wiedzy. Uczestnicy zajęć poznali również kolekcję książki dawnej oraz ciekawsze reprinty pochodzące ze zbiorów będzińskiej biblioteki. Ciekawostką była także wystawa poświęcona jednej z najwybitniejszych postaci polskiej kultury współczesnej, Jerzemu Nowosielskiemu, Patronowi Roku 2023, która prezentowana jest w Czytelni Głównej.