XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to akcja, która promuje czytelnictwa wśród najmłodszych.

7 czerwca, Filia biblioteki nr 5 w Grodźcu zaprosiła najmłodszą grupę dzieci "Tygrysków" z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Będzinie. Była to pierwsza wizyta 3-latków w bibliotece.
Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości to było pierwsze spotkanie wśród tylu książek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przeglądały znajdujące się na półkach książki, szczególnie zainteresował je dział dla najmłodszych czytelników. Chętnie też oglądały książeczki z kolorowymi ilustracjami.
Wysłuchały opowiadania Agnieszki Frączek „Kucyki pomagają”, która świetnie rozbudza dziecięcą wyobraźnie, pozwola przenieść się do krainy fantazji i poznać niezwykłych bohaterów.
Po wysłuchaniu opowiadania i dynamicznej dyskusji Tygryski stwierdziły, że fajnie jest posiadać przyjaciół, którzy zawsze chętnie spieszą z pomocą.