Zbliża się Wielkanoc! - biblioteczne zajęcia w Filii nr 1 - Ksawer

Zbliża się Wielkanoc! - biblioteczne zajęcia w Filii nr 1 - Ksawera

Święta te kojarzą nam się z wiosną, zielenią, rozkwitającymi kwiatami, ciepłem i radością. Aby jak najlepiej spędzić ten czas warto się wcześniej odpowiednio przygotować. O zwyczajach i tradycjach najlepiej przeczytać w książkach. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie odwiedziły dziś Filię nr 1 - Ksawera, aby wspólnie poszukać odpowiedzi na pytania co symbolizują pokarmy w świątecznym koszyczku oraz jakie mogą być rodzaje pisanek. Wiele odkryliśmy dzięki książce Edyty Wygonik-Barzyk pt. "Nadchodzą Święta Wielkanocne", napisanemu przez Annę Matusiak "Wielkanocnemu barankowi w Pięknej Dolinie" oraz "Tradycjom wielkanocnym" Magdaleny i Andrzeja Grzegorczyków.
Aby święta były jeszcze piękniejsze przedszkolaki wykonały kolorowe wielkanocne wianki, w których najważniejszą rolę odgrywały oczywiście jajka.