Teatr i jego sekrety

Teatr i jego sekrety!

Z zagadnieniem teatru zapoznała się wczoraj grupa kotków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Będzinie. Grupa poznała książkę z serii "Porozmawiajmy o -Teatr". To seria pięknie ilustrowanych książeczek, które zachęcą dzieci i ich rodziców do rozmów na temat otaczającego nas świata. Każda książka opowiada dziecku o innym miejscu, które warto poznać. My poznaliśmy sekrety teatru. Zajęcia miały na celu zachęcić dzieci do sięgania po książki oraz zapoznania się z warsztatem pracy aktora. Dzięki pięknym ilustracjom, które wykonała Dorina Maciejka, książka wprowadza w magiczny świat przedstawienia, które maluchy z chęcią słuchają i chcą poznać jego zakończenie.
Na koniec zajęć grupa kotków wykonała kolorowe maski. Jak wiemy, w teatrze aktorzy noszą maski do różnych przedstawień. To wyjątkowa maska, która ukrywa twarz aktora, ale w zamian ukazuje oblicze postaci. Mogą wyrażać uczucia bohatera tak jak smutek czy radość. Zdarza się, że stanowią część kostiumu, ale mogą też występować samodzielnie. Spotkanie miało charakter edukacyjny, który wpisuję się w realizację 4 Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ „Dobra jakość edukacji".