Spotkania z Panią Kredką

"Szare niebo za oknem.
Szare drzewa w sadzie.
Szary deszcz się na wszystkim
szarą mgiełką kładzie.
Szary piesek pod piecem
krótką pali fajkę
i szaremu kotkowi
prawi długą bajkę...

„Szara godzina ” – E. Szelburg- Zarębina.
Co wiemy o Polsce? Jak wygląda nasza flaga? Od takich pytań rozpoczęły się pierwsze listopadowe zajęcia organizowane w Filii nr 2 Warpie. Potem przyszedł czas na dzień bajki, które to święto mali czytelnicy starają się świętować cały rok. Ale na ten szczególny dzień dzieci wykonały solne bajkowe księżniczki, bohaterki ich ulubionych bajek. W połowie miesiąca Pani Kredka uznała, że należy sprawdzić,czy jeże i wiewiórki dobrze przygotowały się do zbliżającej się zimy. Warto więc było się wybrać do pobliskiego parku na spacer, by zorientować się czy park jest gotowy na przyjęcie naszych małych przyjaciół. Potem przyszedł pierwszy listopadowy śnieg. I tak zachciało nam się lepić bałwana.
A skoro zima do nas zajrzała na ostatnich w listopadowych zajęciach z Panią Kredką zagościł Bałwan, któremu przekazaliśmy listy do Św. Mikołaja.