105. rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Przez wszystkie lata niewolimiłość do kraju, jego historii, kultury i języka trwała i była przekazywana kolejnym pokoleniom Polaków. Dzięki temu duch walki i marzenia o niepodległości były żywe, a przywiązanie do ojczyzny nie słabło. Od 105. lat 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości doceniające wytrwałość i ofiarność rodaków w drodze do naszej wolności, a biało-czerwone barwy zdobią miasta, pomniki instytucje oraz domy w całej Polsce.
Będzińska biblioteka z tej okazji przygotowała wystawę, prezentującą m.in. publikacje dotyczące drogi do wolności na terenie Zagłębia Dąbrowskiego i prowadzi zajęcia edukacyjne wśród najmłodszych mieszkańców miasta.