Dzień Postaci z Bajek

Obchodzone 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya Międzynarodowe Święto Postaci z Bajek, bibliotekarz Filii 9 Podłosie wraz z Przedszkole Miejskie nr 11w Będzinie postanowili uczcić spotkaniem dedykowanym ulubionym bohaterom.książkowym i filmowym.
Przedszkolaki przebrane za najróżniejsze bajkowe postacie, wysłuchały krótkiego opowiadania „Niespodzianka Puchatka”, by potem snuć opowieści o swoich ulubionych bajkowych postaciach, a na końcu je pokolorować.
Dzieci chętnie rozmawiały także o istocie czytania książek, które są ciekawe, uczą i wzruszają . A przedstawione w nich postaci przekazują ważne lekcje o różnorodności, akceptacji i szacunku. Stałym elementem spotkań z przedszkolakami jest wspólna gra w Memo. Uczy cierpliwości i spostrzegawczości. Jednocześnie pozwala dzieciom na wyrażanie emocji. Działania biblioteki wpisują się z Cel 4 Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ „Dobra jakość edukacji”.