Przyjaciele jesieni

Jesień rozgościła się już na dobre za naszymi oknami. To wyjątkowy czas na spotkania, rozmowy i wspólne zabawy, którym w piątek, trzynastego października poddał się bibliotekarz Filii nr 3 Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie wspólnie z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 9. Po krótkiej dyskusji na temat jesieni dzieci z grupy „Badaczy” i „Odkrywców” wysłuchały opowiadania "Jesień jeżyka" Zofii Poletyło, by potem wykonać jesienne jeżyki z kolorowych liści. Zainteresowanie dzieci wzbudziła również interaktywna książka pt. "Co kryje las" Bestard Ainy. Patrząc przez magiczne kolorowe szkiełka dzieci odkrywały wszystko czego nie widać, tworząc tym samym żywą, barwną opowieść o życiu lasu i jego mieszkańców. Na zakończenie zajęć odbyła się wspólna zabawa ruchowo-sensoryczna - spacer jeży, która sprawiła dzieciom dużo radości.