„Oczywiście, że w bibliotece!”

Z przymrużeniem oka, na wesoło, ale też i naukowo zakończyliśmy tegoroczny cykl comiesięcznych zajęć edukacyjnych wramach Klubu Młodego Odkrywcy.
Tegoroczna edycja mówiła o anatomii i nosiła tytuł „Ucho, serce i cała reszta”. Po biologicznych zmaganiach z każdą częścią ciała przyszła kolej na oczy. Narząd wzroku jest niezwykle ważny, ale potrafi nas czasem zwieść. Uczestnicy oprócz zdobycia wiedzy mieli okazję zakręcić kołem złudzeń i wylosować jeden z graficznych miraży. Przypatrując się niesamowitym obrazom dostrzegali to co na pierwszy rzut oka jest przed nami ukryte. Po zapoznaniu się z budową gałki ocznej stworzone zostały modele aparatu wzrokowego uwzględniające wszystkie jego najważniejsze części.
Zajęcia edukacyjne pod znakiem KMO wpisały się w realizację 4 Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ „Dobra jakość edukacji”. I choć kończymy z ciałem człowieka to nic straconego. Już od stycznia 2024 roku startujemy z tematem bardzo dźwięcznym tj. MUZYKĄ.