Przedszkolaki w bibliotece!

Na jednych z zajęć organizowanych przez bibliotekę gościła grupa maluchów z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie. Z uwagi na obchodzony we wrześniu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka tematem spotkania było przedszkole i wszystkie związane z nim zagadnienia.
Dzieci wraz z Bibliotekarzem przypomniały sobie kodeks przedszkolaka, mówiący o tym, jak ważne jest wzajemne pomaganie, czekanie na swoją kolej, czy też dzielenie się zabawkami. Następnie, w formie zabawy, wspólnie zadbaliśmy o porządek, odnajdując zabawki ukryte między regałami biblioteki. Dzieci również stworzyły swoje własne wymarzone przedszkole na dużej tablicy. Zwieńczeniem zajęć było wspólne przeczytanie bajki pod tytułem „Mruczuś idzie do przedszkola” autorstwa Sary Agostini. Spotkanie miało charakter edukacyjny, który wpisuje się w realizację 4 celu zrównoważonego rozwoju ONZ „Dobra jakość edukacji”.