"Rachowanie kości w bibliotece"

W trakcie wrześniowego spotkania Klubu Młodego Odkrywcy "Ucho,serce i cała reszta" pojawił się nowy gość... Dzięki współpracy biblioteki z I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie w oddziale dla dzieci o młodzieży zagościł szkielet! Jego towarzystwo pozwoliło uczestnikom warsztatów na zapoznanie się z tematem budowy układu kostnego człowieka będącego najważniejszym rusztowaniem w ludzkim ciele. Nie zabrakło takich pytań jak: dlaczego czaszka niemowlaka nie jest zrośnięta, ile kości posiada człowiek, czy która kość jest narządem szczątkowym?
Każdy miał również okazję sprawdzić, czy faktycznie posiada obojczyki oraz ile ma palców. W części praktycznej zostały wykonane robotyczne ręce z kartonu, które pokazywały jak pracują kości dłoni Klub Młodego Odkrywcy swoimi zajęciami edukacyjnymi realizuje 4 Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ "Dobra jakość edukacji".