Z wizytą w bibliotece!

3 i 10 października Filię nr 7 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odwiedzili uczniowie klas II Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której dzieci poznały na czym polega praca bibliotekarza, co należy zrobi, aby stać się czytelnikiem, w jaki sposób korzystać z księgozbioru i przestrzeni biblioteki. Uczniowie zapoznali się także z księgozbiorem znajdującym się w Filii nr 7, który adresowany jest do młodych Czytelników. Wysłuchały również wesołego opowiadania „Miłośniczka książek“ ze zbioru opowiadań Agnieszki Stelmaszyk pt „Zbawcy książek“.
Zajęcia realizowane zostały zgodnie z Zjednoczonymi Celmi ONZ punkt 4 - Dobra jakość edukacji.