Światowy Dzień Pluszowego Misia

"Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci. Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci."
autor: Janusz Galewicz

W czwartek 23 listopada uczniowie kl. I a Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie odwiedziły Filię nr 5 Grodziec bedzinskiej biblioteki w towarzystwie swoich ulubionych pluszowych misiów i wspólnie z bibliotekarzem obchodzili zblizajacy się Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania z historię swieta pluszowego misia oraz prezentacją słynnych misiów (Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Coralgol). Następnie dzieci wysłuchały opowiadania „Stary, zielony miś”. Mając na uwadze fakt, że misie są ulubionymi przytulankami dzieci i bohaterami bajek, każdy mógł opowiedzieć historie swojego misia. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli zajęciach. Chętnie czytali wiersze o misiach, rozwiązywali zagadki oraz układali puzzle. Jako ciekawostkę dowiedziały się, ile mamy gatunków niedźwiedzi na świecie, który jest największy, a który najmniejszy i którego należy unikać, bo jest najgroźniejszy. Na zakończenie spotkania dzieci stwierdziły zgodnie, że świat bez MISIA byłby bardzo smutny.