"Czy dinozaury ludzi pożarł!?..."

Dzieci są pełne ciekawości, uwielbiają odkrywać, a odwiedzenie biblioteki to danie im możliwości rozwoju zainteresowań. Z takim postanowieniem wybrały się z wizytą do oddziału dla dzieci i młodzieży dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Będzinie. Głodni wiedzy uczestnicy zajęć mieli okazję wysłuchać historii z czasów, kiedy ludzi jeszcze nie było na świecie. Giganci tamtych czasów - dinozaur. To szeroki temat, który pozwala rozwijać w dzieciach wyobrażnię oraz zainteresowanie naukami ścisłymi. Dzięki interaktywnej podłodze znajdującej się w przestrzeni multimedialnej oddzialu dla dzieci i młodzieży uczestnicy spotkania wcielili się w prawdziwych paleontologów. Zabawa w odkopywanie skamieniałości wciągnęła dzieci tak, że ich apetyt na wiedzę wzrósł kilkukrotnie. Wysłuchały więc "Bajek o dinozaurach" Elżbiety Safarzyńskiej, które oprócz wesołych przygód zawierają także mnóstwo ciekawostek oraz książki "Gabinet dinozaurów" stworzonej przez Lucy Brownridge oraz Carnovsky'ego. Wydawnictwo zawiera wyjątkowe ilustracje, które można podziwiać dzięki okularom o trzech różnych szkiełkach.
Spotkania o charakterze edukacyjnym realizowane przez oddział dla dzieci będzińskiej biblioteki wpisują się w realizację 4 Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ "Dobra jakość edukacji".