Zajecia z edukacji czytelniczo-medialnej dla najmłodszych

Dziś w ramach cyklu spotkań "Przedszkolaki w bibliotece" prowadzonych w Filii nr 9 Podłosie odbyły się zajęcia z edukacji czytelniczo - medialnej dla najmłodszych. Uczestniczące w zajęciach dzieci z Przedszkole Miejskie nr 11 w Będzinie przypomniały sobie o zasadach korzystania z biblioteki, o książkach oznaczonych zielonym paskiem adresowanych dla przedszkolaków oraz o ogólnopolskiej akcji „Mała Książka Wielki Człowiek” prowadzonej w będzińskiej bibliotece.
Zafascynowane przedszkolaki z wielką radością korzystały z księgozbioru. Wysłuchały a potem obejrzaly wspólnie z bibliotekarzem pięknie wydaną książkę pt. „Pod wodą” Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Ciekawość i radość jaką wzbudzają książki u młodych gości biblioteki pozwala wierzyć, że w przyszłości bedą stałymi czytelnikami. Działania realizowane przez filię biblioteki wpisują się w cel 4. Dobra Jakość Edukacji Zrównoważonego Rozwoju ONZ.